مجله فرهنگی
شناسنامه کاروان مهر

دوماهنامه فرهنگی
صاحب امتیاز‌‌‎‏‏، سردبیر: فرزانه قوجلو
مدیر داخلی: ستاره حیدری نوری
طراح گرافیک: علی بخشی
امورمشترکین: ساحل حیدری نوری
ایمیل مجله:
info@caravan-mag.com
ایمیل سردبیر:
ghojaloo20@gmail.com
تلفن:
77373086 - 09122881465
فاکس: 77373086
نشانی پستی: تهران
صندوق پستی: 677-16765

کاروان شماره هفت ( فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۵) منتشر شد و از روز سه شنبه ۴ خرداد در دکه‎های روزنامه‎فروشی و کتابفروشی در دسترس علاقمندان قرار می‎گیرد.

در بخش « یک نگاه، یک زندگی» این شماره از مجله کاروان به سراغ سهراب سپهری رفته‎ایم تا به همراه سرمقاله‎ای از آیدین آغداشلو و مقالاتی از محمدرضا شفیعی کدکنی، داریوش آشوری، شاهرخ مسکوب، مرتضی ممیز و …. یک بار دیگر مروری داشته باشیم بر زندگی و آثار این شاعرِ نقاش. و هشت نقاشی رنگی کمتر دیده شده از سهراب سپهری از دیگر ویژگی‎های شماره هفتم کاروان است.

در بخش « کاروان هنر و ادبیات امروز» مقاله‎ای می‎خوانیم از خاطره شیبانی با ترجمه گلبرگ برزین که نگاهی تحلیلی دارد به فیلم «کلاغِ»بهرام بیضایی و نیز گفتگویی با زها حدید را با ترجمه سیما سلطانی می‎خوانیم و داستان «دماغ» از ریونوسکه آکتاگاوا با ترجمه جلال بایرام به همراه سالشمار این نویسنده برجسته ژاپنی از دیگر مطالب این بخش از مجله کاروان است.

و مروری داریم بر فهرست این شماره از کاروان مهر:

Fehrest -7

One Response to سهراب سپهری در کاروان

  • با سلام
    دو جلد اخیر کاروان مهر رو خوندم و چنین بسته فرهنگی رو مفید می دونم. هم انتخاب موضوعات هم نحوه چاپ رو می پسندم. نحوه چاپ و ارایه زیبا همراه با تصاویر لذت مطالاعه رو دو چندان می کنه. اما چون راه پیشرفت همواره باز میباشد چند نکته را یادآوری می کنم. لازم به ذکر است که این نکات مربوط به نشر آخری مجله با موضوع سپهری می باشد.
    ۱_ایرادات نگارشی و ویرایشی بسیار بچشم می خوره و لازم به توجه ویژه به این موضوع احساس میشه.
    ۲_بجز مقاله شفیعی دیگر مقالات آدرس دقیق مربوط به زمان و محل نشر گذشته ارایه نشده است.
    ۳_ مصاحبه شاملو کامل نیست ولی به این امر اشاره نشده است. در صورت ارایه خلاصه و یا بخشی از یک متن باید این موضوع به خواننده اطلاع رسانی گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *